Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Fullmetal Alchemist Filmul Cuceritorul Shamballei

2 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Ice0Age

Ice0Age
Administrator

Titlu Alternativ: Fullmetal Alchemist The Movie: Conqueror of Shamballa
Fullmetal Alchemist Filmul Cuceritorul Shamballei  Moviefullmetal
Fullmetal Alchemist Filmul Cuceritorul Shamballei  Bluetooth_icon_png
Acesta este ultimul film apărut din Fullmetal Alchemest Vizionare Placută.

In aceasta "continuare" a seriei anime cu acelasi titlu, cei doi frati Edward si Alphonse sunt separati. Edward se transmuta pe sine pentru a-l readuce la viata pe Alphonse, si astfel, el trece de Poarta dintre cele doua lumi, si ajunge in vremurile Germaniei pre-hitlerista. Iar Alphonse, se intoarce in lumea lor, de data asta avand corpul complet, si devine un Alchemist cu puteri impresionante.

Toata lumea este insa marcata de disparitia lui Edward, desi prietenii si Alphonse stiu ca el traieste pe undeva, in alta lume, in care Edward se descurca destul de bine, si construieste rachete impreuna cu un alt Alphonse, sperand ca astfel va putea trece de bariera dintre lumi. In lumea lipsita de alchimie in care se afla, Edward da peste tot felul de oameni care arata la fel cu vechii sai prieteni.
Aventurile celor doi Elric sunt departe de a lua sfarsit, pentru ca o societate germana care se ocupa aparent cu ocultismul si il sprijinea pe Hitler, dezvolta un adevarat interes pentru Shambala, o lume utopica, din care se spune ca nu lipsea magia.


Audio: Japoneză
Subtritrare: Română
Video: Hd 256

Download

https://blezingstar.rpg-board.net

Shiori BlackAngel

Shiori BlackAngel
(Yay ! My first real Rank) : Newbie

l-am vazut shi imi place mult finalul filmului,mai ales pt k cei 2 fratzi(Ed shi Al) raman impreuna,insa se putea shi mai bn finalul...

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum